LED neony vs. neonové skleněné trubice – Vítěz je jasný.

LEDKY.NET Návody

LED neon je liniové osvětlení nahrazující klasický skleněný LED neon. Vzhledově se nedají takřka rozeznat, LED neon se ale díky zcela nové technologii liší několika výhodami.

MECHANICKÁ ODOLNOST

PŮVODNÍ NEON

K výrobě se používají tenké skleněné trubice plněné vzácným plynem, který je pro vznik a udržení výboje zásadní. Prakticky se zde potýkáme s křehkostí a těsností celé konstrukce.
Navíc obsahují škodlivé prvky jako je rtuť a fosfor.

LED NEON FLEX

K výrobě se využívá materiál, který splňuje certifikaci mechanické odolnosti IK8 a optoelektronické vlastnosti jsou limitovány pouze kvalitou použitých LED modulů.
LED neony jsou vytvářeny pomocí světelných diod (LED), které jsou navlečeny těsně vedle sebe, takže světlo, které vydávají, se překrývá a vytváří stálý zdroj světla.
LED neony lze bezpečně používat pro komerční a domácí účely, bez rizika rozbití nebo přehřátí. Snadné zavěšení nebo připevnění na zeď bez odborné pomoci, protože tyto značky jsou lehké a lze je bez problémů přemístit. To je také jedním z důvodů proč LED neon nevyžaduje složitou instalaci a není třeba vysoké odbornosti práce jakoje tomu potřeba u skleněného LED neonu.

PRUŽNOST

PŮVODNÍ NEON

Tvar trubice je dán již při výrobě, jedná se o vysoce specializovanou činnost, kterou nelze v „domácích“ podmínkách napodobit. Operativní změny tvarů jsou téměř nemožné a finančně náročné.

LED NEON FLEX

Použitý materiál je velice pružný, poloměr ohybu je v závislosti na provedení již od 2,5 cm.
Současně se jedná o velmi elastický materiál, (jejich tvarování se provádí velmi snadno ručně.) s vysokou odolností vůči vandalismu a šíření plamene.

KLIMATICKÁ ODOLNOST

PŮVODNÍ NEON

Dobrá odolnost vůči UV záření i klimatické vlhkosti, stupeň krytí IP zpravidla nedostačující (viz elektrické parametry).

LED NEON FLEX

Konstrukce splňuje certifikaci odolnosti. Při dodržení montážních postupů tak bude trubice fungovat i pod vodou. Materiál je odolný vůči řadě rozpouštědel a slané vodě.
Výrobní proces zaručuje rezistenci vůči vlhkosti a UV záření a je tak možné využití ve venkovních prostorách bez rizika degradace optoelektronických parametrů.

ELEKTRICKÁ BEZPEČNOST

PŮVODNÍ NEON

Princip zapálení a udržení světelného výboje v trubici vyžaduje vysokonapěťové zdroje s napětím převyšujícím 1000 V. Z pohledu ochrany osob před úrazem el. proudem pak není možné aplikovat ve vlhkých, či jinak složitých prostorách.

LED NEON FLEX

LED technologie pracuje obecně s bezpečným napájecím napětím. S využitím vyhovujících bezpečnostních transformátorů tato technologie splňuje příslušné ČSN EN i v místech, kde klasické neony selhávají. Životnost mají LED neony až 50 000 hodin.

ÚSPORA ENERGIE

PŮVODNÍ NEON

Srovnávání spotřeby jednotlivých technologií je poměrně složité a výsledky mohou být často zavádějící. Je nutné zohledňovat řadu parametrů. Z dostupných zdrojů vyplývá, že spotřeba ekvivalentní neonové trubice činí cca 25W/m.

LED NEON FLEX

LED technologie v dnešní době prostupuje do všech oblastí, kde se pracuje se světlem a je synonymem úspory elektrické energie. Ekvivalentní LED flex trubice má spotřebu okolo 15W/m. Vývoj jde dynamicky kupředu a lze tak na tomto poli očekávat další zlepšování.

BAREVNÉ SPEKTRUM

PŮVODNÍ NEON

Neonové trubice mohou mít jakoukoliv barvu. Výsledek je ovlivňován při výrobě volbou vzácného plynu, luminoforu a barvou samotné trubice. RGB efekt lze vytvářet také, ovšem ve srovnání s LED poměrně složitě. Z pohledu ovládání a vytváření efektů se spíše jedná o stagnující záležitost.

LED NEON FLEX

LED technologie naopak umožňuje jednoduše vytvářet změny barvy světla skládáním tří barevných složek, které jsou součástí konstrukce trubice. Naše produkty mají navíc v každém LED segmentu přidán čip umožňující dynamické řízení barev.

A jaké jsou další zásadní benefity LED neonů?

CENA! Díky dostupnějšímu materiálu a jednodušší výrobě výrazně ušetříte.